Türkiye'nin En Güvenilir Kart Satış Sitesi

Ön Ödemeli Kartlardaki PIN Kodu Ne İşe Yarar?

Ön Ödemeli Kartlardaki PIN Kodu Ne İşe Yarar?

Ön ödemeli sanal kartlar günümüzde internet üzerinden yapılan alışveriş ödemelerinde sık sık tercih ediliyor. Paykasa, Astropay ve PayKwik gibi ön ödemeli kartlar sayesinde tamamen güvenilir ve hızlı bir şekilde alışveriş ödemelerinizi yapabiliyorsunuz. İnternet üzerindeki binlerce farklı alışveriş mağazası ve oyun platformunda geçerli olan kartların geçerli olabilmesi için ise PIN kodu numarası gerekiyor. 

16 haneli olarak üretilen PIN kodu numaraları tek kullanımlık olarak üretiliyor. Kişiye özel olarak üretilen bu PIN kodu numaraları satın aldığınız kartın bakiyesini temsil ediyor. Örneğin 20 Euro tutarında bir Paykasa kart satın aldığınız zaman size 20 Euro değerindeki bir PIN kodu numarası veriliyor. Böylelikle alışveriş ödemesi ekranına ulaştığınız zaman PIN kodunu girerek alışveriş ödemenizi tamamlamış oluyorsunuz.

Ayrıca bu sistemin kullanılması ek bir güvenlik de sağlıyor. Tek kullanımlık olan kodlar sayesinde ek çekimlerden ve kredi kartı hırsızlığından kurtulmuş oluyorsunuz. Kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi üçüncü kişiler ile paylaşmıyor oluşunuz tamamen güvende olmanızı sağlıyor. Sadece PIN kodu numarasını girerek hızlı bir şekilde alışverişinizi tamamlayabiliyorsunuz.