Türkiye'nin En Güvenilir Kart Satış Sitesi

SSL Sertifikası Nedir?

SSL Sertifikası Nedir?

SSL sertifikaları internet sitelerindeki güvenliğinin sağlanabilmesi için kullanılan bir çeşit uygulamadır. Hızlı bir şekilde gelişmeye başlayan internet ve beraberinde gelen e-ticaret sistemleri SSL sertifikasının önemini ortaya çıkartmaktadır. Alışveriş sitelerinden alışveriş yaptığınız zaman veri aktarımı işlemi SSL sertifikası sayesinde tamamen güvenilir bir şekilde yapılabilmektedir.

Bu sertifika veri aktarımının internet sitesi ve sunucu arasında güvenilir şekilde yapılabilmesini sağlar. Veriler şifrelenerek internet sitesi ve sunucu arasında gidip geldiği için kötü niyetli saldırganların bilgilerinize ulaşması tamamen imkansız hale gelir.

Sertifika sisteminin internet sitelerinde olup olmadığını anlayabilmek için adres çubuklu ve mavi çubuklu adres çubukllu olan iki tür sertifikaya bakabilirsiniz. Sitelerde SSL sertifikasının yer alıp almadığı aynı zamanda sitenin gizlilik kısmında da belirtilir. Ancak sahte olup olmadığını anlayabilmek için adres çubuğuna ve sitenin alt kısmında yer alan SSL sertifikası ikonuna göz atmanız gerekebilir.